Ugrás a fő tartalomhoz Betűméret növelés Betűméret csökkentés Akadálymentesítés Eredeti nézet
Menü

Országos Humánmenedzsment Egyesület

Blog

Konzorciumi együttműködés az Aktív Kormenedzsment Mintaprogram létrehozásáért

Az EFOP-5.2.2-17 Transznacionális együttműködések keretprogram felhívására a RÉS Egyesület (RÉS) és az Országos Humánmenedzsment Egyesület (OHE) konzorciumi partnerségben nyújtott be pályázatot, és nyert el 50 millió forint vissza nem térítendő támogatást az Aktív Kormenedzsment Mintaprogram létrehozása projektötlettel.

A fejlesztés lényege az 50 év feletti, ún. silver age generáció munkavállalási esélyeinek növelése, ehhez a munkaképesség megőrzésére szolgáló gyakorlatok megismerése és megosztása, valamint a munkaerőpiaci reintegráció elősegítése.

A konzorciumi partnerek bemutatása

Országos Humánmenedzsment Egyesület

Az 1990-ben megalakult az Országos Humánmenedzsment Egyesület (OHE) az idén ünnepli 30 éves jubileumát. Az egyesület küldetésének tekinti a magyarországi egységes HR szakma megteremtésének támogatását, az e területen dolgozó szakembereknek megfelelő platform biztosítása a közös gondolkodáshoz, az együttműködéshez, a tapasztalatcseréhez. Az OHE elkötelezett a nemzetközi kapcsolatok ápolása és a nemzetközi tudásmegosztások iránt.

Az egyesület valódi ernyőszervezetként működik a HR szakma felett. Ez magában foglalja az érdekképviseletet, a szakmai referenciapont jelleget, a mesterképzéseket és a minőségbiztosítást is, mindezt hazai és nemzetközi viszonylatban egyaránt.

RÉS Egyesület

A RÉS Egyesület 1997-ben alakult azzal a céllal, hogy a foglalkoztatáspolitika, munkaerőpiaci politika, társadalompolitika, humánpolitika, rehabilitáció, szociális munka terén fejlesztő, tanácsadó, információ közvetítő feladatokat vállaljon fel, a munkaerőpiacon hátrányos helyzetben lévő személyek számára reintegrációs, foglalkoztatási és képzési programokat szervezzen és valósítson meg.

Az egyesület megalakulásakor főként a munkaerőpiacon hátrányos helyzetben lévő munkanélküliek számára szervezett különböző képzéseket, nyújtott munkaerőpiaci szolgáltatásokat, elsősorban az észak-alföldi régióban élő azon munkanélkülieknek, akik az állami foglalkoztatási intézményrendszer szolgáltatásaiból is kiszorultak. A továbbiakban a RÉS Egyesület képzéssel egybekötött foglalkoztatási programokat szervezett, majd egyre inkább az OKJ-s végzettséget nyújtó képzések szervezése került előtérbe, melyekhez szociális munkás által nyújtott személyre szóló szolgáltatások és különböző – képzésre felkészítő, álláskeresési technikák, kulcsképesség-fejlesztés, motivációt erősítő – tréningek is kapcsolódtak. 1999 -től a hangsúly a komplex foglalkoztatási programokra helyeződött át, azaz a programok a képzési alprogram mellett foglalkoztatási és szociális alprogrammal is kiegészültek.

A programok egyre bővültek és specifikálódtak: munkaerőpiaci szolgáltatások fiatal munkanélküliek számára (KID program az OFA finanszírozásával); pályázatírási tanácsadás foglalkoztatási célú civil szerveteknek a SOROS Alapítvány támogatásával; roma foglalkoztatási programok; európai uniós ismereteket nyújtó képzés 15 szervezet részvételével, a Phare előcsatlakozási alap finanszírozásában; foglalkoztatási célú civil szervezeteket tömörítő ernyőszervezetek által megvalósított programokban való részvétel; diplomás pályakezdők munkaviszony melletti képzése; hátrányos helyzetű emberek alternatív munkaerőpiaci képzése és foglalkoztatása; a foglalkoztatási célú civil szervezetek számára biztosított különböző szolgáltatások; határon átnyúló civil együttműködések; civil szervezetek fejlesztése stb. Az egyesület tevékenységi köre az indulás óta folyamatosan megújul, színesedik és kiteljesedik.

Ajánló

OHE konferencia 2024
2024. augusztus 26.

Ilyen volt a HR Reskilling konferencia

A fejlesztés lényege az 50 év feletti, ún. silver age generáció munkavállalási esélyeinek növelése, ehhez a munkaképesség megőrzésére szolgáló gyakorlatok megismerése és megosztás...

2024. május 17.

Fontos bejelentés!

A fejlesztés lényege az 50 év feletti, ún. silver age generáció munkavállalási esélyeinek növelése, ehhez a munkaképesség megőrzésére szolgáló gyakorlatok megismerése és megosztás...